(+380) 44 541 14 25
newsimage
Зображення

Виставка Lux Live 2017 в Лондоні

 IoT, якість освітлення і час - ринкові теми на виставці Lux Live

Тема Smart Light і Internet of Things (IoT) була присутня на більшості стендів і презентацій в LuxLive 2017 Лондоні 15 і 16 листопада. Проте, якість світла також було важливою темою завдяки як технологіям, так і світлотехнічним продуктам в LuxLive. З розвитком технологій в області SSL можна спрогнозувати поглиблене технічне співробітництво між світовими брендами. Отже, давайте подивимося на деякі з найбільш вражаючих експонатів, які були помічені на виставці.

Драйвери PHILIPS XITANIUM SR

Відомо, що драйвер так само важливий, як і будь-який інший елемент світлодіодного світильника з точки зору забезпечення якості та продуктивності світла, навіть конкуруючи з важливістю світлодіодних компонентів. Тому не дивно, що демонстрація світлодіодних драйверів в LuxLive була однією з головних особливостей виставки. Стенд Philips Lighting Xitanium SR, виділявся завдяки використанню нестандартних технологій, які стосуються екосистеми і масштабності.

Philips запустили сімейство Xitanium SR ще в 2014 році Indoor і відстежувала показники за допомогою драйверів SR з зовнішнім екраном. Суфікс SR означає Sensor Ready, і такі драйвери включають стандартизований двопровідний цифровий інтерфейс, заснований на стандарті DALI 2.0 (цифровий адресний інтерфейс освітлення).

Часто драйвери, що підтримують DALI, використовуються таким чином, що центральна мережа та система управління можуть зв'язуватися з драйвером через DALI. Але Philips розробили технологію SR з іншою концепцією. Платформа SR була призначена, щоб дозволити виробнику світильника підключити сенсорний модуль до керуючої програми, створивши інтелектуальну систему освітлення. Модуль здатний сприймати навколишній світ, рух і присутність, температуру і / або інші змінні. І модуль інтегрується з існуючою мережею зв'язку. 

Такі партнерські відносини дозволяють Philips допомагати виробникам світильників випускати інтелектуальні освітлювальні прилади і підтримку IoT без вказівки на використання мережі або типу використовуваного датчика. Наприклад, піонер в цифровому освітленні Digital Lumens додав до свого портфеля ще в 2014 році те, що він назвав Digital Lighting Agents (DLAs), що дозволило іншим виробникам світильників розробляти продукти, які були сумісні з центральною системою управління Digital Lumens LightRules. Enlighted і Digital Lumens використовують різні бездротові мережі, але виробник світильників може підтримувати зміну типу сенсора в світильнику, в поєднанні з драйвером SR.

У LuxLive Philips підкреслили масштаб, який може запропонувати екосистема, і вже давно керують партнерською програмою SR Certified, яка включає в себе виробників датчиків і модулів зв'язку, постачальників систем центрального управління або систем управління будівлею і постачальників смарт-платформ управління.

 

Цього року Gooee і Silvair додані в список SR Certified. Надалі, звичайно, стандарт Bluetooth Mesh з'явиться в процесі розробки стандартів, надаючи ще один варіант з точки зору бездротової мережі для інтелектуальної системи освітлення. Gooee засновує свою інтелектуальну платформу освітлення на Bluetooth Mesh. Так, в LuxLive, Philips підкреслюють можливість підтримки світильників на основі Bluetooth Mesh з драйверами Xitan SR поряд з підтримкою інших технологій, включаючи ZigBee і Synapse Wireless.

 

GOOEE FULL STACK IOT ECOSYSTEM

Тим часом, у Gooee є своя власна екосистема, яка значно збільшилася за масштабами в LuxLive. Технологічний стек простягається від рівня чіпа або модуля, що дозволить виробникам світильників створювати смарт-продукти SSL до центральної системи управління, що використовується в управлінні будинками. У жовтні компанія Gooee уклала угоду з партнером Evrythng для хмарних обчислень, щоб надати компанії можливість повністю інтегрувати свій стек в програмне забезпечення Evrythng і, в кінцевому рахунку, дозволити їй і її партнерам по світильникам постачати програмне забезпечення Evrythng фахівцям і менеджерам будівель.

Gooee також оголосила виробників освітлення Aurora і Feilo Sylvania платиновими партнерами з повним доступом до портфелю Gooee IoT. У цих компаній були ранні продукти з підтримкою Gooee у виставковій зоні, хоча широко поширена комерційна доступність ще не відбулася. Пам'ятайте, що стандарт Bluetooth Mesh був випущений тільки в середині 2017 року. Проте було зрозуміло, що Gooee набирає силу. Доказом послужило участь комерційного гіганта по комерційній нерухомості CBRE, який імовірно буде використовувати технологію Gooee IoT і Dell, яка буде надавати підтримку хмарних обчислень.
ПРОДУКТИ HOLOPHANE SMART
Звичайно, IoT поширюється і на відкритому повітрі, а інтелектуальні міські програми стануть ще одним сектором з величезним потенціалом для виробників освітлення в майбутньому. Природно, існують якісь проблеми, такі як інтероперабельність і масштаб. У LuxLive, Holophane (Acuity Brand) виставив Smart Spaces Campus, а також став ключовим спонсором окремої конференції Smart Spaces, що проводиться з виставкового залу.
Holophane продемонстрував свою платформу Controlux Air для додатків зовнішнього освітлення. Система включає в себе бездротові вузли для світильників, датчики і мережеву інфраструктуру, таку як шлюзи. Така система може надавати переваги від автоматизованого і профілактичного обслуговування до моніторингу навколишнього середовища і безпеки. Компанія також підкреслює, що технологія може взаємодіяти з стороннім програмним забезпеченням.
SAMSUNG SMART LIGHTING PLATFORM
Повернувшись до технологічної сторони речей, Samsung також завоювала славу Lux Awards, отримавши премію «Забезпечення технології року-2017» за допомогою Programmable Multichannel Driver. Такий багатоканальний драйвер є ключовим елементом перебудови освітлювальних систем, які будуть все частіше використовуватися в інтелектуальних системах освітлення, а також для додатків, орієнтованих на людину (HCL). І для Samsung, драйвер є частиною його грандіозної Smart Lighting Platform.
Виставка Samsung в LuxLive була далекосяжною. Вона включала в себе повний спектр світлодіодних індикаторів компанії, включаючи новітні компоненти CSP (чип-пакет). У вересні компанія анонсувала нові продукти з оптимізованими функціями випромінювання світла.
 
ОХОЛОДЖУВАЧІ І РЕФЕРЕНЦІЙНІ КОНСТРУКЦІЇ MECHATRONIX COOLCUBE
Співпраця залишається не менш важливою в більш традиційних термічних, оптичних і механічних аспектах, які є основними деталями продуктів SSL разом з електронікою. І проблеми управління тепловими режимами за допомогою технології, що дозволяє працювати світлодіодним світильникам, поряд з такими речами, як еволюція IoT. 
Освітлення для теплиць і рослин - це додатки з дуже високим рівнем освітленності - або більш лаконічно - висока щільність фотосинтетичного фотонного потоку (PPFD) - мають першорядне значення. У теплицях світлодіодні світильники повинні повністю замінювати спеціалізоване натрієве освітлення.
MechaTronix демонстрував свій дизайн CoolCube, який може управляти чотирма високопотужними джерелами живлення COB (chip-on-board) з місцем для управління. Як завжди, MechaTronix працює з провідними партнерами по таким еталонним проектам, включаючи Osram Opto Semiconductors призначених для користувача світлодіодів, які включають в себе гібридні схеми Berg для електроніки, LEDiL для оптики і драйвери від Mean Well або Inventronics.
Продукт, продемонстрований в LuxLive, включав чотири випромінювача з сумісними з Zhaga на 38-міліметрової світловипромінюючих поверхні (LES). Конструкція забезпечує 800 Вт радіометричної потужності або фотосинтетичного фотонного потоку (PPF) 2000 мкмоль / с. Ключем до продуктивності є продукт MechaTronix CoolCube, заснований на технології теплових труб.
 
KHATOD COSMO COB OPTICS
 Тепер звернімо нашу увагу на якість світла. Це дійсно проблема дизайну світильника для забезпечення гарного освітлення і оптики. Це особливо важливо для світлодіодів форм-фактора COB, які можуть мати LES 20 або 30 разів більше.
Компанії, які виготовляють оптику для LED стикаються з проблемою забезпечення високих оптичних характеристик і мінімізації витрат. Наприклад, Khatod продемонстрував оптику Cosmo в LuxLive. Сімейство продуктів оснащено низкопрофильними лінзами, призначеними для світлодіодів COB з діаметром LES від 6 до 22 мм. Лінзи мають розміри 50, 70 і 90 мм.
Khatod використовує гібридний TIR (загальний внутрішній рефлектор) і лінзу Френеля для забезпечення високих характеристик в оптиці, які становлять всього 10, 14 або 18 мм. Компанія заявила, що оптична система ділить світ на сектори в об'єктиві, але в кінцевому підсумку поширюється рівномірно по поверхні з мінімальним блиском. І дизайн був реалізований з використанням ПММА (поліметилметакрилату) або акрилового матеріалу, який набагато дешевше силікону, який регулярно використовувався Khatod і іншими виробниками в проектах, орієнтованих на COB.
ОПЕРАЦІЇ CARCLO OPTICS 33UP
Розвиток відбувається так само у продажу LED компонентів. Наприклад, багато виробників продають світлодіоди середньої потужності і світлодіоди CSP, вже встановлені на друкованих платах (PCB). Деякі з них можуть бути досить великими, і навіть Zhaga визначив стандартизовані форм-фактори для великих прямокутних модулів.
Наприклад, в LuxLive Carclo Optics демонструвала свою останню версію 33UP Array Optics. Представлені продукти були розроблені для легких матриць Philips Lighting Fortimo Gen4, які мають три ряди з 11 світлодіодів, призначених для застосування в приміщеннях промислового і високого рівня освітлення, а масив 33UP - це цілісна оптика, яка охоплює весь модуль рівня 2. Carclo пропонує продукти в 32 версіях з різними кривими розподілу сили світла в залежності від потреб.
Є можливість використовувати різні матеріали. Carclo пропонує оптику з PMMA або PC. Властивості PC, зокрема стійкість до руйнування, означають, що оптична система може використовуватися без вторинної оптики. Параметри PMMA можуть виявитися більш економічно ефективними і стійкими до подряпин.
 
ПИТАННЯ LIA BSI KITEMARK
Переходячи до перевірки продуктивності, світлодіодні світильники повинні відповідати специфікаціям виробників. І з'явилася інформація про це в LuxLive - особливо щодо британського ринку. Але це має значення для будь-якого виробника освітлення, який займається бізнесом у Великобританії, а не тільки для тих компаній, які там базуються.
Британська асоціація світлотехнічної промисловості (LIA) приєдналася до Британського інституту стандартів (BSI) в LuxLive, щоб оголосити, що знаменитий Kitemark, який є синонімом якісних товарів у Великобританії, тепер буде нагороджений продуктами SSL, які перевірені LIA для задоволення запитів виробника. Програма забезпечить покупцям світлодіодних світильників впевненість і дозволить виробникам підтримувати надійність і якість продукції з плином часу.
ЛАМПА HIGH-BAY FILAMENTO VALTO
Давайте зупинимося на двох освітлювальних приладах, які були на виставкових майданчиках під час тижня LuxLive, першою з яких є світлодіодна лампа-заміна HID від Filamento. LED аналог не схожий на HID лампу. Дійсно, він має дуже дивну форму з концентричними колами світлодіодів, що оточують циліндр, в якому знаходиться драйвер.
Не можна назвати продукт Valto елегантним, враховуючи що видно відкритий радіатор. Але хто це помітить, якщо він буде установлюватися на високих прольотах та іноді навіть буде захований всередині відбивача?
Охолоджуючі пластини на Valto служать проти проблеми тепловідведення, а концентричні кола з повітряними отворами забезпечують повітряний потік для оптимального охолодження. Світлодіоди монтуються в індивідуальних металевих порожнинах, які так само служать мініатюрними відбивачами. І конструкція драйвера може працювати з існуючими баластами або при підключенні безпосередньо до лінії.
LINEA LIGHT DIPHY PENDANT
Lightspace Arena служила місцем зустрічі відомих дизайнерів освітлення і архітекторів, щоб поділитися своїми знаннями з аудиторією.
Лінійне світло було, мабуть, самим витонченим з виставкових майданчиків з красивими світильниками, і чудовим прикладом послужило сімейство підвісних світильників Diphy.
Дизайн Diphy складно описати за допомогою симетричного 3D-дизайну, в якому є певний тип світловода або дифузора із загальною довгастої формою, яка злегка спрямована вниз. Linea продає продукт версіх для стелі з одним або трьома (Diphy_P3) освітлювальними елементами, підвішених до стелі. Компанія також пропонує модель для підлоги (Diphy_FL) з вигнутою стрілою, за яку підвішений світильник.
Конструкція світильника використовує лінійний світлодіодний модуль, який утворює центральну лінію світильника з вигнутими дифузорами. Конструкція забезпечує пряме навколишнє освітлення, а дифузори створюють приємне світло.
 
LuxLive 2017 надав продукти для кожного, починаючи від надання технологій і до кінцевих продуктів. Подія так само затвердила тренд IoT в освітленні.