(+380) 44 541 14 25
newsimage
Зображення

Світло і кіно

Світло, камера, мотор: коли світло грає провідну роль у фільмах.
«Світло, камера, мотор» - знайома команда режисерів у всьому світі. Звичайно, освітлення для кіно - це форма мистецтва, але як щодо світла в кіно? Тут ми розглянемо тільки кілька класичних прикладів з великого екрану, де світло приймає абсолютно нову (провідну) роль.
Зоряні війни
«Світловий меч твого батька. Ця зброя лицаря-джедая. Не такий незграбний або випадковий, як бластер; елегантна зброя для більш цивілізованого віку».
Спочатку ми розглянемо, можливо, найвідомішу франшизу в кінематографічній історії - «Зоряні війни» і світловий меч. Протягом своїх пошуків, щоб перемогти темну сторону і врятувати Галактику, Люк Скайуокер має надзвичайно знаковий енергетичний меч - сигнатурна зброя ордена джедаїв. Вын використовуэться як для захисту, так і для нападу, його кольорове полум'яне лезо може прорізати практично все, відхилити болти бластера і навіть поглинути силу блискавки.
Гаррі Поттер
«Патронус - це свого роду позитивна сила, проекція того, що живить дементор, - надія, щастя, бажання вижити ...»
Залишаючись в сфері фантастики, ми тепер звернемося до улюбленого чарівника, Гаррі Поттера, який може заклинати всілякі об'єкти. Проте, найвідомішим, найскладнішим в литты і найпотужнішою оборонною принадою з усіх є Чарівність Патронуса. Патронус – сріблясте світло, повне енергії, яке приймає форму тварини і діє як захисник. Це єдине заклинання, чинне проти злих дементорів і з'являлося в різних фільмах у всій серії. Де його яскравість знаходиться на шкалі Кельвіна? «Яскраво-білий» можна було б сказати.
Володар кілець
«Я даю вам світло Еаренділи, нашої найулюбленішою зірки. Нехай це буде світло для вас в темних місцях, коли всі інші вогні згаснуть ».
Тепер перейдемо до фантастичного світу Толкієна і трилогії фільмів, яка народилася з його самого продаваного роману - «Володар Кілець». У третьому і останньому випуску франшизи The Return of the King (2003) світло грає важливу роль в прагненні знищити одне кільце. Це світло зірки Еаренділа, який допомагає Фродо і Сему переживати свою подорож в Мордор після того, як його обдурили, щоб відправитися в лігво гігантського павука Шелоба. Коли Шелоб вперше підходить, Сем використовує це світло, зібране в пляшечку, щоб відганяти його.
 
Мисливці за привидами
«Постарайтеся уявити все життя, як ви знаєте, вона миттєво зупиняється, і кожна молекула в вашому тілі вибухає зі швидкістю світла».
Будучи вченими, Мисливці за привидами розробили власне високотехнологічне обладнання - в тому числі «Proton Pack» або «позитронний колайдер». Як видно з назви, він створює дуже яскравий, позитивно заряджений пучок протонів, який дозволяє їм утримувати негативно заряджені ектоплазматічні сутності, - привиди. Отже ... кому ти зателефонуєш?
Дракула
«Сонце, яке сьогодні вранці поширилося на нашу скорботу, охороняє нас в своєму ходу. Поки не настане  ніч, цей монстр повинен зберегти ту форму, яку він зараз має ».
Існування зі страхом - це жахливіше, ніж сам архетипний вампір - граф Дракула. Титульний персонаж 1897 готичного роману жаху Брема Стокера з'являється на екрані в багатьох інтерпретаціях роману: від першої екранізації в 1931 році до класика Франциска Форда Копполи 1992 року в головній ролі з Гарі Олдманом. Періодична тема в цілому зосереджена на світлі - або його відсутності. Насправді це сила темряви, якою володіють Дракула і всі наступні вампіри: злі, надлюдські здібності, які в основному припиняються під час денного світла.
 
Інші
«Єдине, що рухається тут, це світло, але воно змінює все».
Не бійтеся, але прийшов час увійти в жанр жаху, де темрява часто буває місцем злочину. В «Інших» (2001) - надприродний, готичний, психологічний жах, спрямований Алехандро Аменабаром - немає електричних вогнів, які можна знайти. Сюжет зосереджується на Грейс Стюарт, чиї діти мають незвичайну хворобу, Xeroderma Pigmentosum, яка характеризуються світлочутливістю, тому вони повинні жити своїм життям в темряві. Але коли світло починає втискуватися в їх життя, Грейс переконана, що вони вже не одні ...
 
Близькі контакти третього ступеню
«Ви знаєте ці фотографії в National Geographic про Aurora Borealis? Це краще!
Sci-fi класика Спілберга 1977 року «Близькі зустрічі» розповідає історію про те, як змінюється життя Роя Найро після близького зіткнення з яскравими вогнями НЛО. Слідом за особливими явищами, такими як зникнення людей, тварин і об'єктів, група вчених починає досліджувати діяльність НЛО. У самій знаковій сцені фільму їм вдається спілкуватися з інопланетними мешканцями НЛО через яскраві вогні і звук, що проектується з великого рекламного щита.
 
Також освітлення активно використовують не тільки в фільмах, але і в кінотеатрах.
                                 Історія кінотеатрів супроводжувалася освітленням XBO більше п'яти десятиліть. У 1983 році Osram навіть отримав Оскар за видатну світловіддачу його лампи для кіно. Компанія виробляє XBO на своєму заводі в Eichstätt в якості єдиного виробника, що використовує повністю автоматизоване виробництво. У порівнянні з лампами виготовленими вручну, лампи XBO мають дуже низькі допуски по світлотехнічним параметрам, що дозволяє клієнтам в усьому світі отримати максимальну вигоду від високої якості ламп. В результаті підтримування стандарту високої якості XBO тепер використовується у всіх кінотеатрах по всьому світу.